Autor Wątek: Literatura Fantasy  (Przeczytany 7417 razy)

Bandito

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
    • http://www.animeforum.pl/bleach/
RE: Literatura Fantasy
« Odpowiedź #15 dnia: 26.01.2010, 21:46:56 »
Cytat: 'Iscariote' pid='361' dateline='1264535692'

"Złote popołudnie" i ja to czytałem w takiej mini książeczce co się "Strefa Mroku" zwie.


A czasem nie dodana ona była do gazety Fantasy jako opowiadania 11 apostołów grozy czy coś w ten deseń ? Bo ja tam odnalazłem to opowiadanie ;P

Iscariote

  • szalony kinoman
  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
    • http://iszkariot.blogspot.com
RE: Literatura Fantasy
« Odpowiedź #16 dnia: 26.01.2010, 21:58:04 »
No, to dokładnie to samo ^^

Lien

  • My only hope is this gun
  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
RE: Literatura Fantasy
« Odpowiedź #17 dnia: 02.02.2010, 13:32:27 »
No tak, fantastyka to coś, co pozwala mi odpłynąć, na dłuższy, bądź krótszy czas, podobnie jak gry video. Moją pierwszą, poważniejszą książką był Hobbit Tolkiena. O dziwo wcześniej wcale nie miałem pojęcia o całej serii Władcy Pierścieni. Moim wyborem kierowała ciekawa ilustracja oraz sama nazwa(w tym czasie maniakalnie męczyłem Heroes of Might & Magic III). No i tak to się wszystko zaczęło.

Wszyscy wspominacie o Sapkowskim, ale czy nikt nie czytał Jacka Piekary i jego genialnej serii o  Mordimmerze Madderinie ?

loQ

  • Don Rosa forever!
  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
    • http://ja.gram.pl/loczu
RE: Literatura Fantasy
« Odpowiedź #18 dnia: 18.02.2010, 22:54:20 »
Jacek Piekara? nie, nie słyszałem. Ale fantasy oczywiście czytuję. ^^ I też zaczynałem od "Hobbita". ;P

luq

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
RE: Literatura Fantasy
« Odpowiedź #19 dnia: 29.04.2010, 23:16:59 »
@Lien ja czytałem "Przenajświętszą Rzeczpospolitą" i "Świat jest pełen chętnych suk" Piekary, całkiem fajne książki, jak tylko będę miał możliwość z chęcią przeczytam inne jego książki, szczególnie właśnie cykl o Mordimerze Madderdinie, ponieważ widziałem w empiku tą najnowszą cześć i aż prosiła się 'kup mnie kup mnie, przeczytaj' ;)
Ostatnio przeczytałem "Banitę" Jacka Komudy, ot takie trochę dłuższe opowiadanie opowiadające o Polsce szlacheckiej ;) Teraz czekam na 2 tom "Samozwańca", czyli kontynuacji cyklu "Orły na Kremlu" opowiadającej humorystycznie o wyprawie polaków na podbój Moskwy :) Czyta ktoś stąd wypociny tego autora ;)?

Lien

  • My only hope is this gun
  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
RE: Literatura Fantasy
« Odpowiedź #20 dnia: 15.05.2010, 14:59:49 »
"Świat jest pełen chętnych suk" - czytałem swojego czasu w Click Fantasy, jednym słowem świetne! Co do Mordimera, to oczywiście polecam zacząć od części pierwszej, czyli: "Sługa Boży"
Komudy nie czytałem, niestety brak czasu nie pozwala, żeby z wszystkim się zapoznać, ale w przyszłośći, kto wie...

KacperKonopek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
Odp: Literatura Fantasy
« Odpowiedź #21 dnia: 31.07.2013, 11:31:03 »
Polecam Malazańskie Księgi Poległych kto lubi klimaty Gry o Tron będzie zadowolony !!!

« Ostatnia zmiana: 31.07.2013, 11:33:09 wysłana przez KacperKonopek »