Autor Wątek: iPad: za, a nawet przeciw  (Przeczytany 6039 razy)

Inlagd

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
iPad: za, a nawet przeciw
« dnia: 07.02.2010, 18:51:23 »
Cytat: 'abrasante' pid='626' dateline='1265550774'




Tym samym zdjęciem Abrasante przypomniał mi o iPadzie. Jak odbieracie nowy produkt Apple?

Ja na razie jestem przysłowiowo za, a nawet przeciw - wiele w pomyśle i jego wykonaniu jednocześnie zachęca mnie i odrzuca. Na pewno nie rzucę się na to urządzenie w dniu jego premiery, ale z dużym zainteresowaniem obserwuję zarówno iPada, jak i odpowiedzi konkurencji (na razie najbardziej negatywnie iPada odczuł Amazon w postaci reakcji kilku wydawców). Kto wie, być może niedługo będzie czym ciekawym zastąpić wysłużonego netbooka?

abrasante

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 251
    • Zobacz profil
    • http://karawana.eu
RE: iPad: za, a nawet przeciw
« Odpowiedź #1 dnia: 07.02.2010, 19:29:00 »
O iPadzie czytałem bardzo mało. Mogę Ci tylko napisać, jak odbierają ten "wynalazek" Hiszpanie. Ogólnie ostatnio zrobiła się moda na smukłe i eleganckie produkty Apple. W samym Media Markt pojawiło się spore stanowisko poświęcone wyłącznie Macintosh'om. Na wieść o iPadzie ludzie się podniecili, bo będzie szansa pochwalenia się czymś nowym przed znajomymi. Ja akurat na to tak nie patrzę, interesuje mnie funkcjonalność produktu. Poczytam więcej o nim - to się wypowiem, czy akurat ja byłbym wstanie go wykorzystać.

krzaczor93

  • Made in USSR ☭
  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 76
    • Zobacz profil
    • http://www.poltegrup.edu.pl
RE: iPad: za, a nawet przeciw
« Odpowiedź #2 dnia: 14.02.2010, 14:07:27 »
Generalnie iPad to totalne padło. iPod Touch w większej obudowie. Nawet systemu nie przerobili na bardziej funkcjonalny. No cóż, ale liczy się biznes - kasa z tego będzie niezła.

Morden

  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
    • http://morden.blog.shinobi.jp
RE: iPad: za, a nawet przeciw
« Odpowiedź #3 dnia: 17.02.2010, 00:54:00 »
iPad to wielka nadzieja dystrybutorow komiksow w cyfrowej postaci. Z powodu oczywistych ograniczen aktualnych urzadzen e-paper, cyfrowe komiksy kupuja w wiekszosci uzytkownicy PC. Mala czesc rynku stanowia pozycje edytowane z mysla o iPhone i innych handheldach [PSP od fw. 6.20].

Nikt oczywiscie nie kupi takiego sprzetu tylko po to, by czytac na nim komiksy, ale to dowod na to, ze do pewnych rzeczy iPad nadaje sie doskonale, a komiksy to tylko jedna z nich. Osobiscie jestem premiera urzadzenia lekko podekscytowany, chociaz obawiam sie inwestowania w cos, co niebawem moze zostac zastapione przez nowy, lepszy model, z akceleracja, wodotryskiem i pozytywka. Aktualnie interesowalby mnie tylko i wylacznie wariant z 3G i najwieksza iloscia pamieci.

Kolejna rzecz ktora martwi to podejscie Apple do konsumenta. Bez hijack'a na iPhone niczego konkretnego nie zdzialamy i podobnie bedzie z iPad'em, ktory zapewne brac bedzie pod uwage to, w jaki sposob lamano jego mniejszego brata. Poczekamy, zobaczymy.

rollmykatamari

  • Gość
RE: iPad: za, a nawet przeciw
« Odpowiedź #4 dnia: 27.07.2010, 23:18:47 »
Cytat: 'Morden' pid='941' dateline='1266364440'

Nikt oczywiscie nie kupi takiego sprzetu tylko po to, by czytac na nim komiksy, ale to dowod na to, ze do pewnych rzeczy iPad nadaje sie doskonale, a komiksy to tylko jedna z nich.

No ja jestem akurat tą osobą, która kupiłaby iPada głównie do czytania komiksów.

Czekam na rozwój rynku e-papieru, aż pojawi się tani, maksymalnie smukły, monochromatyczny konkurent który pozwoli mi wygodnie w fotelu czytać moje zbiory komiksów, których nie mam siły czytać na komputerze.
Ktoś ma jakieś sugestie?